Viser resultater 1 til 15 af 15
Threaded View
-
02-01-07, 14:35 #4
Re: Ældre kvinder får fertilitetsbehandling i udlandet
Jeg har fået børn i en tidlig alder, og heldigvis for det. Ellers havde jeg ikke fået nogen, da livmoderen røg da jeg var 27.
Jeg må indrømme at jeg også synes det er forkert at gamle koner får børn. Jeg synes det uetisk og unaturligt. der er jo en grund til at vi kvinder holder op med at kunne føde børn. Jeg ved ikke hvordan jeg skal forklare det, men det er som om der bliver mere og mer som videnskaben åbner op for og jeg har en underlig fornemmelse af " selvudsletning". Ganske enkelt fordi vi finder ud af så meget, som vi slet ikke skal røre ved. Nå, men det er bare lidt om min " ganske egne" tanker omkring noget af vidensskabens fremdrift. Måske er jeg bare lidt gammeldags og bange
:
Synd du ikke fik fler børn Anina, men så har du jo oceaner af kærlighed til det barn du har. Jeg er dog slet ikke i tvivl om, du har haft kærlighed nok til to.
Bea


Besvar med citat


Bookmarks