Hej Anina. Jamen jeg tror du har helt ret.

Specielt omkring det der med --ihvertfald for mit vedkommende----hvor meget man vil ofre. Jeg er et skarn til at vælge - jeg vil altid have det hele----og dem der vil det ender med(ofte) ikke at få så meget.

Og----jeg er ofte den der beder om hjælp, kærlighed, ømhed og så videren-----"Beggars can`t be choosers!" Altså man får smulerne. Åh, hvor er jeg dybsindig og dyster idag, det må være det årsskifte!

Og jo mere nogle føjer sig----det gælder overalt----jo flere tyranner bliver der! Ja, nu skal det ikke forståes helt direkte som gamlingen er en tyran ----men han er god til at få sin vilje, fordi jeg er så hurtig til overgivelse. Og fordi jeg synes tiden er så kostbar.

En del af vi gamles støttegrundlag for ægteskab og samvær forsvinder selvfølgelig når ungerne flytter hjemmefra, så gælder det netop om at finde ud af det sammen. -----Og det er der jeg finder ud af det ----og han gør som han plejer ---ha! (ha -i satanisk grin, Anina!)

Knus fra Fleur