Viser resultater 1 til 1 af 1
Threaded View
-
03-11-09, 21:14 #1
Svineinfluenza i 1976 CBSs "60 Minutes"
Når man ser denne CBSs 60 Minutes om svineinfluenza i USA i 1976, kunne det lige så godt være aktuel dokumentar om pandemi-begivenheder 2008/2009. Man skulle tro, at situationen i dag er direkte gentagelse af 1976. Samme terminologi, samme argumentation samt samme overtalelses teknikker rettet mod befolkningerne, som i dag.
CBS "60 Minutes", dokumentarfilm om svineinfluenza epidemi i 1976 i USA blev udsendt kun en gang og aldrig genudsendt. Wonder why?
Swine Flu Vaccine 1976 CBS '60 Minutes' Transcript

Relateret til H1N1 vaccine læs mere her....• Som kronisk syg gennem en menneskealder, svigtet af læger, genvandt jeg helbredet det seneste årti, alene takket være fremragende medicinsk forskning, lægerne ikke har tid til at læse, og lære af. På denne hjemmeside står jeg for formidling af viden/videnskab, jeg høstede og lærte af på min vej tilbage til livet.
• Jeg er ikke en fan af alternativ medicin, jeg kun undtagelsesvis henviser til, men jeg er ikke fanatisk og kan skelne mellem fup og guld. Lægen Carsten Vagn-Hansen er afgjort guld, lige som hans beskedne hjemmeside. Om de fleste af hans bøger og pjecer kan man læse her.
• Er du ramt af lavt stofskifte, som syg eller pårørende - besøg vores "stofskifte-butik" (ikke webshop) og vores anden hjemmeside, det norske Forum For Stoffskiftesykdommer der byder på hundredtusinder personlige beretninger, et utal af norske og danske stofskiftesyge har betroet hinanden gennem mange år. Bemærk dog, at vores norske forum har afviklet brugeraktiviteter, og ikke længere optager nye brugere.
Lignende emner
-
Cuore - Heart of a Boy - Hjertet af Edmondo de Amicis
By Libri in forum SkønlitteraturSvar: 2Nyeste indlæg: 03-08-08, 08:53


Besvar med citat

Bookmarks